About IT by Karol Nawrot

Ho Chi Minh (Sajgon), Wietnam

napisany przez w dniu 08 kwi 2012, w kategorii Prywatne

Mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że Wietnam jest tak genialnym miejscem. Niesamowita atmosfera, świetni, przyjaźni ludzie – to sprawia, że każdy się tu świetnie czuje.

W stolicy, Ho Chi Minh (dawny Sajgon), jest takie zagęszczenie skuterów, że trudno w to uwierzyć. Na ulicach jest po prostu morze skuterów, a samochody przejeżdżają raz na jakiś czas. Przy okazji przechodzenie przez ulicę jest tu ciekawym doświadczeniem. Panuje jedna zasada – zamykasz oczy i idziesz. Poważnie. Nie ma sensu czekać, aż ktoś się zatrzyma i przepuści – trzeba iść przez ulicę i mieć nadzieje, że zostaniemy ominięci. ;-)

Będąc w Sajgonie trzeba zobaczyć teatr lalek wodnych. Nic nie zrozumiałem, ale doświadczenie jest ciekawe. ;-)

Polecam również kompleks podziemnych tuneli, w pobliżu Sajgonu. Były one używany podczas wojny w Wietnamie. Oglądanie tego miejsca powoduje, że człowiek zaczyna rozumieć, dlaczego amerykanom nie było łatwo… W trakcie zwiedzania można też postrzelać z Kałasznikowa. W moim przypadku okazało się to błędem, ale o tym w kolejnych wpisach…

Niepowtarzalnym doświadczeniem była nocna impreza u wieśniaka. Podsumuje to tak: grilowany szczur jest pycha, ale azjaci do picia to nie mają głowy. ;-)

No i jeszcze jedno – Durian. Durian jest to owoc, który jest o tyle specyficzny, że potwornie śmierdzi… Do tego stopnia, że nie wolno go wnosić ani do hotelu, ani do samolotu. Azjaci się nim zajadają, mi jednak – delikatnie mówiąc – nie smakował. ;-)

Wietnamczycy są niesamowicie spokojni, niczym się nie przejmują, bez przerwy się uśmiechają. Ten luz i dystans do życia jest genialny.

Wietnam jest jednym z tych miejsc, do których chciałbym wrócić.


1 komentarz dla tego wpisu

  • Ania

    Głosuję na zdjęcie 4 od końca, ze względu na fotogeniczność modelki oraz na zdjęcie 3 od końca ze względu na odwagę modela (mam na myśli odwagę tego pięknego gada oczywiście ;-) ).

Odpowiedz

(wymagane)

Szukasz czegoś?

Użyj tego formularza, aby przeszukać stronę:

Inne blogi

Oto kilka moich ulubionych blogów...