About IT by Karol Nawrot

Kambodża

napisany przez w dniu 09 kwi 2012, w kategorii Prywatne

Do Kambodży dotarliśmy łodzią motorową, płynąc Mekongiem. W stolicy, Phnom Penh byliśmy późno w nocy. Ale też była okazja, żeby zobaczyć nocne życie miasta. Mam wrażenie, że miasto stara się być europejskie. Np. wiele lokalów przypominało te, że starego kontynentu. Generalnie jest to ciekawe miejsce, ale miałem jakieś takie dziwne odczucie, że Kambodża jest mniej przyjazna, niż Wietnam. Ale nie potrafię tego sprecyzować.

Byliśmy też w obozie S-21. Ponure miejsce, pokazujące jak wyglądało panowanie Czerwonych Khmerów.

Będąc w Kambodży oczywiście trzeba zobaczyć kompleks Angkor, a w szczególności jego część – Ta Prohm. Jest to najbardziej magiczne miejsce, w jakim byłem w życiu. Jest to kompleks świątynny, który pozostał praktycznie niezmieniony od powstania (nie prowadzi się tu szczególnych prac renowacyjnych). Znajduje się on w środku dżungli, a całości atmosfery uzupełnia wszechobecny odgłos cykad. Między mury wdzierają się korzenie ogromnych drzew, co robi piorunujące wrażenie. To właśnie tu kręcono Tomb Raidera i Indiane Jonesa. Absolutnie polecam.

Niesamowite są stoiska z przedziwnym jedzeniem – od smażonych pająków, po pieczone karaluchy. ;-)

No i jeszcze jedno – chociaż Kambodża ma swoją walutę, to wszędzie można płacić dolarami amerykańskimi, które są powszechnym środkiem płatniczym. Ceny w sklepach są podawane w USD, a bankomaty również wydają dolary. Dopiero na wyraźną prośbę można płacić w lokalnej walucie. A jeśli chodzi o ceny – taniość Panie, taniość! Ceny są bardzo niskie, więc jeśli ktoś chce kupić np. “oryginalnego” Rolexa, to nie ma z tym problemu. ;)


1 komentarz dla tego wpisu

  • Ja

    Największe wrażenie zrobiło na mnie zdjęcie nr 34. Jest tajemnicze i ma w sobie coś niepokojącego. Wydaje mi się, że ta ściana z lewej strony chce się na mnie przewrócić. A jednocześnie jest to piękny widok i symbolizuje zwycięstwo natury nad wytworem rąk ludzkich. ;-)

Odpowiedz

(wymagane)

Szukasz czegoś?

Użyj tego formularza, aby przeszukać stronę:

Inne blogi

Oto kilka moich ulubionych blogów...